Форум про громадський транспорт та транспорті системи

Форум про міський громадський транспорт та транспорті системи

Вокзал - центр

Вокзал - центр

Повідомлення Oleh » Сер, 07 грудня 2011, 18:54

Як і в старій транспортній схемі не передбачено маршрутки з головного вокзалу до цетру (площі галицької, проспекту свободи). Хіба це нормально? Чому на вокзал з центру можна доїхати лише таксівкою? Трамваї ходять дуже нерегулярно, лише до 22 години, поломка одного вагона приводить до затримки всього маршруту (і так буває дуже часто). Необхідно створити маршрут, альтернативний трамваєві ( і бажано круглодобовий, бо поїзди приїзджають до Львова і вдень і вночі).
Oleh
 

Re: Вокзал - центр

Повідомлення Mike » Чет, 08 грудня 2011, 00:22

В чомусь я з вами згоден. З того що таки є:
    - трамвай, критикувати який я схильний значно менше ніж ви;
    - автобус 2А з Привокзальної об’їзджає весь центр;
    - 31 (зараз 66) їде з самого вокзалу до оперного;
    - багато транспорту з Привокзальної.

Щодо нічних маршруток - в вихідні такі рейси ходять до 1ї години. Відсутність постійних нічних рейсів викликано низькою їх окупністю (згадайте, як часто вам вночі треба маршрутка, мені - дуже рідко).

Хочу зазначити, що таксисти що хапають вас за руку при виході з Вокзалу - доволі дороге задоволення. Значно дешевше обійдеться замовлення таксі по телефону у спеціальних служб і очікування автомобіля 5-10 хвилин.
Mike
Site Admin
 
Повідомлення: 167
З нами з: П'ят, 02 грудня 2011, 13:53
Звідки: Львів

Re: Вокзал - центр

Повідомлення Oleh » Чет, 08 грудня 2011, 01:01

Спеціально для Mike

1. Щоб заїхати трамваєм з центру на вокзал потрібно зарезервувати 1 годину. (наприклад на 91 поїзд, спробуйте). А пішки я туди іду 40 хв. Це нормальний транспорт?
2. Привокзальна - це не вокзал. І жоден турист на підозрює, що до центру можна добратись , пройшовши пішки лише якихось 600 м. А чому б не пустити маршрут з вокзалу? Ми ж до Євро готуємось.
3.66 їде з вокзалу. Але треба бути дуже уважним, (для туриста, не львівянина) щоб не пропустити зупинки, від якої до оперного дуже близько. А якщо прозівав, то дуже легко заїхати на інший кінець міста. А чому б не пустити маршрут з вокзалу через весь центр. Щоб з вікна було видно оперний, проспект Свободи, пам'ятники Міцкевичу і королю Данилу? Чому б не зробити 2С, щоб ішов на вокзал? Ми ж до Євро готуємось.
4. З привокзальної було багато транспорту. Згідно нової схеми залишилось зовсім не багато.
5. Щодо нічних маршрутів - то саме з вокзалу вони були б рентабельні, тому що поїзди прибувають і відбувають постійно. Звичайно, інтервал руху був би нічним. Чомусь в Києві з Борисполя автобуси - аналоги маршруток - їздять цілу ніч.
6. Щодо замовлення таксі телефоном. Спробуйте, будучи англомовним туристом з Угорщини, замовити таксі (попередньо дізнавшись цей рятівний номер) на вокзал і домовитись, де Вас будуть чекати і як виглядатиме Ваша машина. Ми ж до Євро готуємось.
Для чистоти експерименту можу Вам поасистувати.
Oleh
 

Re: Вокзал - центр

Повідомлення Mike » Чет, 08 грудня 2011, 14:59

Oleh написав: Щоб заїхати трамваєм з центру на вокзал потрібно зарезервувати 1 годину.

Винуваті переважно пробки, а не електротранспорт. В будь-якому разі година - це явно забагато.

Oleh написав: Спробуйте, будучи англомовним туристом з Угорщини, замовити таксі (попередньо дізнавшись цей рятівний номер) на вокзал і домовитись, де Вас будуть чекати і як виглядатиме Ваша машина. Ми ж до Євро готуємось.
Для чистоти експерименту можу Вам поасистувати.

Давайте жити для себе, а не для міфічного євротуриста. Євро-2012 відбуватиметься протягом двох тижнів, на цей період введуть додаткові автобуси.
А опозорить нас на Євро не відсутність якогось там рейсу автобуса, а аварійний стан більшості львівських дворів та будівель, в тому числі в самому центрі міста.

Щодо туриста який приїде в незнайоме місто вночі, без знайомих, поняття де він буде ночувати, знань мови та інфраструктури - то таких ідіотів не багато, не варто орієнтувати на них громадський транспорт міста. Обанкротимось ж.

Ваші пропозиції щодо змін в транспортну систему коментувати важко. Тут недостатньо говорити "пасажиропотік присутній", тут треба проводити дослідження і приймати рішення аргументовано(я схиляюсь до думки що автори нової схеми хоч якісь дослідження таки проводили і вирішили ось так не просто так). Хоча можливо ви й праві.
Я однозначно проти введення рейсів які не окуповуються. Скористуйтесь наявним нічним транспортом - зараз там їздить буквально кілька людей на здоровенний автобус.

Нова схема маршруток з’явилась не вчора, за останній час було проведено кілька громадських слухань, ви особисто мали змогу прийти, поговорити з авторами схеми і запропонувати ваші пропозиції. Деякі з пропозицій жителів міста було внесено в схему. Апелюйте, будь-ласка, не до мене(оскільки я вплив на саму схему маю не більший ніж ви), а до міськради ;)
Mike
Site Admin
 
Повідомлення: 167
З нами з: П'ят, 02 грудня 2011, 13:53
Звідки: Львів

Re: Вокзал - центр

Повідомлення Oleh » П'ят, 09 грудня 2011, 00:50

почну з кінця:
в мене була ілюзія, що пишучи відгуки на цьому форумі, я апелюю до міськради. Якщо це не так, то для чого цей форум?
Щодо години на вокзал - якщо пощастить, можна заїхати і за 40 хв, але щоб не ризикувати я ( і будь-хто в центрі) розраховує добиратись на вокзал годину.
Жити для себе - згідний. Тому й хочу, щоб був маршрут центр-вокзал, щоб я та інші мешканці центру ( а такі, як не дивно, ще лишились).

Про стан доріг - згідний, але це не тема даного форуму.
Щодо окупності маршрутів - то давайте рахувати не кожен рейс, а середньодобову окупність. і тоді все буде дуже окупно.)) і не обовязково пускати довжезний автопоїзд. Середнього автобусу типу сьогоднішнього 66 автобусу , достатньо з головою.

І ще один аргумент. Уявіть себе на вокзалі в чужому гарному місті. Чи хотіли б Ви мати можливість легко, швидко, комфортно ( в теплі - бо в трамваях дуже холодно зимою), без пересадок заїхати в цент. проїхати через центр, мати можливість вибору вийти й якійсь його частині? Невже Ви напишете - "ні"?
Oleh
 

Re: Вокзал - центр

Повідомлення Mike » П'ят, 09 грудня 2011, 11:37

Oleh написав:Щодо окупності маршрутів - то давайте рахувати не кожен рейс, а середньодобову окупність. і тоді все буде дуже окупно.)) і не обовязково пускати довжезний автопоїзд. Середнього автобусу типу сьогоднішнього 66 автобусу , достатньо з головою.

Не впевнений що правильно вас зрозумів, але чи не маєте ви на увазі що 5 рейсів на Сихів можуть виправдати один рейс в Винниківський ліс? :) Кожен рейс таки варто рахувати окремо.


Oleh написав:І ще один аргумент. Уявіть себе на вокзалі в чужому гарному місті. Чи хотіли б Ви мати можливість легко, швидко, комфортно ( в теплі - бо в трамваях дуже холодно зимою), без пересадок заїхати в цент. проїхати через центр, мати можливість вибору вийти й якійсь його частині? Невже Ви напишете - "ні"?

Я кожен день по півтора кілометри в одну сторону мотав в школу, потім примірно туж відстань кожного дня в Політех. В сумі получається 15 років. Це добровіно по тисячі раз пройдекному маршруту. Звичайно ж я б пішов пішки маючи змогу самостійно вибрати дорогу і заглянути й зупинитись всюди де зхочу :D

Але це звичайно я. Загалом проблема "звільненого центру" існує, я просто хотів би звернути вашу увагу, що в багатьох районах міста(Любінська, Наукова т.д.) сполучення з центром буде куди гірше. Тобто воно якби є, але до незрозумілих терміналів як то зупинка трамваю "Головна пошта", Університет чи готель "Львів" і що робити, якщо потрібно на протилежну сторону центру не зовсім зрозуміло.
Mike
Site Admin
 
Повідомлення: 167
З нами з: П'ят, 02 грудня 2011, 13:53
Звідки: Львів

Re: Вокзал - центр

Повідомлення Наталя » Нед, 11 грудня 2011, 21:57

Погоджуюсь, лише на електротранспорт розраховувати не вихід. Наводжу приклад, я люблю подорожувати, особливо гуляти в Карпатах. Зазвичай виїжджаю з головного вокзалу Мукачівською електричкою, вона відправляється о 7:00 ранку, це вже й не так рано. Але чомусь живучи в центрі міста( р-н памятника Грушевському) вимушена на гол.вокзал добиратися пішки(орієнтовно 45хв). Тому що наші трамваї виїжджають з ДЕПО не так рано, і перший на мою зупинку приїжджає 6:45 (це за розкладом), а якщо врахувати час доїзду..... :( виходить халепа. А маршрутки в цей час чомусь їдуть з парків у протилежному напрямку...Не дуже зручно
Наталя
 
Повідомлення: 1
З нами з: Нед, 11 грудня 2011, 21:44

Re: Вокзал - центр

Повідомлення Mike » Пон, 12 грудня 2011, 21:30

Наталя написав:Погоджуюсь, лише на електротранспорт розраховувати не вихід. Наводжу приклад, я люблю подорожувати, особливо гуляти в Карпатах. Зазвичай виїжджаю з головного вокзалу Мукачівською електричкою, вона відправляється о 7:00 ранку, це вже й не так рано. Але чомусь живучи в центрі міста( р-н памятника Грушевському) вимушена на гол.вокзал добиратися пішки(орієнтовно 45хв). Тому що наші трамваї виїжджають з ДЕПО не так рано, і перший на мою зупинку приїжджає 6:45 (це за розкладом), а якщо врахувати час доїзду..... :( виходить халепа. А маршрутки в цей час чомусь їдуть з парків у протилежному напрямку...Не дуже зручно

Я теж люблю подорожувати і теж часто літом користаюсь Мукачівкою. От думаю за зиму створити карту цікавих місць та туристичних стежок Карпат :mrgreen:

З квартири на Вашингтона спокійно встигав 53-ю маршруткою, яка проїзджає і поруч з згаданим пам’ятником Грушевського), з квартири на Коперніка виходив на Дорошенка і там на вокзал було море маршруток ;)

А трамвай й справді так рано не ходить, та й їде значно повільніше.
Mike
Site Admin
 
Повідомлення: 167
З нами з: П'ят, 02 грудня 2011, 13:53
Звідки: Львів

Re: Вокзал - центр

Повідомлення Squallman » Вів, 10 січня 2012, 13:43

Наталя написав:Тому що наші трамваї виїжджають з ДЕПО не так рано, і перший на мою зупинку приїжджає 6:45 (це за розкладом), а якщо врахувати час доїзду..... :( виходить халепа. А маршрутки в цей час чомусь їдуть з парків у протилежному напрямку...Не дуже зручно

А якби Мукачівська електричка відправлялася в 6:00? Тоді б виникло питання: "чому наш транспорт починає працювати не з 5-ої години ранку?". Насправді, вийдіть в шостій ранку в суботу на зупинку в центрі, або проїдьтеся тим самим трамваєм і ви зрозумієте чому вони їздять пізніше. Трамваю потрібна електроенергія, у нього є амортизація, потрібно заплатити машиністу - і це за рахунок трьох-чотирьох пасажирів (до 10 грн. заробітку - при умові, що є на лінії працюють контролери).
До речі, живучі на поч. Богдана Хмельницького добирався до Мукачівської електрички без проблем трамваєм 6-кою, яка півроку їздила по Франка (наразі не знаю, оскільки переселився на Сихів).
Я за створення так званих чергових нічних маршрутів (як автобусних, так і електротранспорту - та і не всіх, а тільки в основних напрямах), які б їздили раз в годину (із постійним графіком) із трішки завищеною ціною проїзду (наприклад в 2 рази) або які фінансувалися дотаціями з боку ЛМР. Такі експерименти думаю більш цікавіші будуть львів'янам, ніж те, що влада влаштувала нам 1-го січня (+ що вони хочуть зробити навесні-восени з впровадженням електронного квитка). З відповідною рекламою та якимись більш-менш нормальними дослідженнями в цьому напрямі Львів міг би мати цілодобовий громадський транспорт.
Аватар користувача
Squallman
 
Повідомлення: 11
З нами з: Пон, 12 грудня 2011, 08:46
Звідки: Львів, Україна

Re: Вокзал - центр

Повідомлення Sanya » Сер, 11 січня 2012, 10:41

Squallman написав:
Наталя написав:Тому що наші трамваї виїжджають з ДЕПО не так рано, і перший на мою зупинку приїжджає 6:45 (це за розкладом), а якщо врахувати час доїзду..... :( виходить халепа. А маршрутки в цей час чомусь їдуть з парків у протилежному напрямку...Не дуже зручно

А якби Мукачівська електричка відправлялася в 6:00? Тоді б виникло питання: "чому наш транспорт починає працювати не з 5-ої години ранку?". Насправді, вийдіть в шостій ранку в суботу на зупинку в центрі, або проїдьтеся тим самим трамваєм і ви зрозумієте чому вони їздять пізніше. Трамваю потрібна електроенергія, у нього є амортизація, потрібно заплатити машиністу - і це за рахунок трьох-чотирьох пасажирів (до 10 грн. заробітку - при умові, що є на лінії працюють контролери).
До речі, живучі на поч. Богдана Хмельницького добирався до Мукачівської електрички без проблем трамваєм 6-кою, яка півроку їздила по Франка (наразі не знаю, оскільки переселився на Сихів).
Я за створення так званих чергових нічних маршрутів (як автобусних, так і електротранспорту - та і не всіх, а тільки в основних напрямах), які б їздили раз в годину (із постійним графіком) із трішки завищеною ціною проїзду (наприклад в 2 рази) або які фінансувалися дотаціями з боку ЛМР. Такі експерименти думаю більш цікавіші будуть львів'янам, ніж те, що влада влаштувала нам 1-го січня (+ що вони хочуть зробити навесні-восени з впровадженням електронного квитка). З відповідною рекламою та якимись більш-менш нормальними дослідженнями в цьому напрямі Львів міг би мати цілодобовий громадський транспорт.

От не треба захищати перевізників - вони і так зажерлись. Весь транспорт має їздити з 5.30 ранку до 0.30 ночі - це поширена практика в світі і багатьох містах України. Вартість проїзду і зараз завищена - це було пораховано 100500 разів, такщо непотрібно цих розмов про завищену ціну. Транспорт не може бути повним упродовж всього періоду роботи - і його менша заповненість в ранній і пізній час повністю компенсується годинами пік.
Sanya
 

Далі

Повернутись до Львів

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 3 гостей

cron